Zotex-PE Oral: Zastosowania, efekty uboczne, interakcje, zdjęcia, ostrzeżenia i dawkowanie - | 2023 (2023)

Używa

Używa

Ten lek złożony jest stosowany do tymczasowego łagodzenia objawów spowodowanych przez przeziębienie, grypę, alergie lub inne choroby dróg oddechowych (takie jak zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli). Leki przeciwhistaminowe pomagają złagodzić wodniste oczy, swędzenie oczu / nosa / gardła, katar i kichanie. Leki zmniejszające przekrwienie pomagają złagodzić objawy zatkanego nosa i uszu.

Jeśli jesteś samoleczący się tym lekiem, dokładnie przeczytaj instrukcje dotyczące pakowania, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla Ciebie przed rozpoczęciem korzystania z tego produktu. Niektóre produkty mają podobne marki, ale różne składniki aktywne o różnym zastosowaniu. Zły produkt może cię skrzywdzić. Zapytaj swojego farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktu lub jego zastosowania.

Nie wykazano, aby produkty zawierające kaszel i przeziębienie były bezpieczne lub skuteczne u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Dlatego nie należy stosować tego produktu w leczeniu objawów przeziębienia u dzieci poniżej 6 lat, o ile nie zaleci tego lekarz. Niektóre produkty (w tym niektóre długo działające tabletki / kapsułki) nie są zalecane do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznego korzystania z produktu. Nie należy używać tego produktu, aby dziecko było senne.

Produkty te nie leczą ani nie skracają czasu przeziębienia i mogą powodować poważne skutki uboczne. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych, należy ściśle przestrzegać wszystkich wskazówek dotyczących dawkowania. Nie podawaj innych leków na kaszel i przeziębienie, które mogą zawierać te same lub podobne składniki (patrz także Interakcje z lekami). Zapytaj lekarza lub farmaceutę o inne sposoby na złagodzenie objawów kaszlu i przeziębienia (takich jak picie wystarczającej ilości płynów, stosowanie nawilżacza lub solnych kropli / aerozoli do nosa).

Jak stosować tablet Zotex-PE, wyd. Rozszerzona 12 godz

Lek ten należy przyjmować doustnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli sam się leczysz, postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu produktu. W przypadku braku pewności co do jakiejkolwiek informacji, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ten lek może być przyjmowany z jedzeniem, jeśli wystąpi rozstrój żołądka. Pij dużo płynów, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Jeśli używasz płynnej postaci tego leku, starannie zmierz dawkę za pomocą specjalnego urządzenia pomiarowego / łyżki. Nie używaj łyżki domowej, ponieważ możesz nie uzyskać odpowiedniej dawki. Jeśli twoja postać płynna jest zawiesiną, wstrząśnij nią dobrze przed każdą dawką.

Nie kruszyć ani nie żuć tabletek lub kapsułek o przedłużonym uwalnianiu. Może to spowodować natychmiastowe uwolnienie całego leku, zwiększając ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Nie należy również dzielić tabletek o przedłużonym uwalnianiu, o ile nie mają one linii nacięcia, a lekarz lub farmaceuta zaleci takie postępowanie. Połknij całą lub podzieloną tabletkę bez miażdżenia lub żucia.

Jeśli używasz tabletek do żucia, dokładnie przeżuj każdy tablet przed połknięciem.

Jeśli używasz produktu do rozpuszczenia w jamie ustnej (tabletki / paski), osusz ręce przed podaniem leku. Umieść każdą dawkę na języku i pozwól jej całkowicie się rozpuścić, a następnie przełóż ją śliną lub wodą.

Dawkowanie zależy od rodzaju przyjmowanego leku oraz wieku pacjenta, stanu zdrowia i reakcji na leczenie. Nie należy zwiększać dawki leku ani przyjmować tego leku częściej niż zalecono bez zgody lekarza. Niewłaściwe stosowanie (nadużywanie) tego leku może spowodować poważne szkody (takie jak halucynacje, zajęcie, śmierć).

Jeśli lekarz zaleci codzienne przyjmowanie tego leku, należy go regularnie przyjmować, aby uzyskać jak największe korzyści. Aby pomóc Ci zapamiętać, rób to o tej samej porze każdego dnia.

Poinformuj lekarza, jeśli twój stan utrzymuje się dłużej niż 1 tydzień, jeśli się pogorszy lub wystąpi z gorączką, wysypką lub uporczywym bólem głowy. Mogą to być objawy poważnego problemu medycznego i powinny zostać sprawdzone przez lekarza.

powiązane linki

Jakie są warunki leczenia tabletkami Zotex-PE, Extended Release 12 Hr?

Skutki uboczne

Skutki uboczne

Mogą wystąpić: senność, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej / nosie / gardle, ból głowy, rozstrój żołądka, zaparcia lub kłopoty ze snem. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymuje się lub się nasila, należy niezwłocznie powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Jeśli lekarz zalecił ci stosowanie tego produktu, pamiętaj, że on lub ona uznał, że korzyść dla ciebie jest większa niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele osób korzystających z produktu nie ma poważnych skutków ubocznych.

Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z tych mało prawdopodobnych, ale poważnych działań niepożądanych: zmiany psychiczne / nastroju (takie jak zamęt, omamy), dzwonienie w uszach, trudności w oddawaniu moczu, zmiany widzenia (takie jak niewyraźne / podwójne widzenie).

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych rzadkich, ale bardzo poważnych działań niepożądanych, należy natychmiast zwrócić się o pomoc medyczną: szybkie / nieregularne bicie serca, drgawki.

Bardzo poważna reakcja alergiczna na ten lek jest rzadka. Należy jednak natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy ciężkiej reakcji alergicznej, takie jak: wysypka, swędzenie / obrzęk (zwłaszcza twarzy / języka / gardła), ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

To nie jest pełna lista możliwych skutków ubocznych. W przypadku zauważenia innych objawów niewymienionych powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W Stanach Zjednoczonych -

Skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać porady medyczne na temat działań niepożądanych. Możesz zgłaszać działania niepożądane do FDA na 1-800-FDA-1088 lub na www.fda.gov/medwatch.

W Kanadzie - skontaktuj się ze swoim lekarzem, aby uzyskać porady medyczne na temat skutków ubocznych. Możesz zgłaszać działania niepożądane do Health Canada pod numerem 1-866-234-2345.

powiązane linki

Listę Zotex-PE Tablet, Wydłużony czas reakcji 12 godz. Według prawdopodobieństwa i nasilenia.

Środki ostrożności

Środki ostrożności

Przed zastosowaniem tego produktu należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o uczuleniu na którykolwiek z jego składników; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą, aby uzyskać więcej informacji.

Przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historii choroby, w szczególności o: problemach z oddychaniem (takich jak astma, rozedma płuc), cukrzycą, jaskrą, problemami z sercem, nadciśnieniem, chorobami nerek, chorobami wątroby, napadami drgawkowymi, problemami żołądkowo-jelitowymi (takie jak wrzody, zablokowanie), nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy), trudności w oddawaniu moczu (na przykład z powodu powiększenia prostaty).

Lek ten może powodować zawroty głowy lub senność. Alkohol lub marihuana może powodować zawroty głowy lub senność. Nie prowadź pojazdu, nie używaj maszyn ani nie rób niczego, co wymaga czujności, dopóki nie zrobisz tego bezpiecznie. Ogranicz napoje alkoholowe. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli używasz marihuany.

Produkty płynne, tabletki do żucia lub tabletki / paski rozpuszczające mogą zawierać cukier lub aspartam. Produkty płynne mogą również zawierać alkohol. Zaleca się zachowanie ostrożności u pacjentów z cukrzycą, uzależnieniem od alkoholu, chorobami wątroby, fenyloketonurią (PKU) lub innymi chorobami wymagającymi ograniczenia / uniknięcia tych substancji w diecie. Zapytaj swojego lekarza lub farmaceuty o bezpieczne stosowanie tego produktu.

Przed operacją należy poinformować lekarza lub dentystę o wszystkich używanych produktach (w tym lekach na receptę, lekach bez recepty i produktach ziołowych).

Dzieci mogą być bardziej wrażliwe na skutki uboczne tego produktu, zwłaszcza wzbudzanie i pobudzenie.

Starsi dorośli mogą być bardziej wrażliwi na skutki uboczne tego produktu, zwłaszcza zawroty głowy, senność, dezorientacja, zaparcia, szybkie / nieregularne bicie serca, problemy ze snem lub problemy z oddawaniem moczu. Zawroty głowy, senność, problemy ze snem i dezorientacja mogą zwiększać ryzyko upadku.

W czasie ciąży lek ten należy stosować tylko wtedy, gdy jest to wyraźnie potrzebne. Omów ryzyko i korzyści z lekarzem.

Ten lek może przenikać do mleka matki, a wpływ na niemowlę karmione piersią jest nieznany. Przed karmieniem piersią skonsultuj się z lekarzem.

powiązane linki

Co powinienem wiedzieć na temat ciąży, karmienia piersią i podawania tabletek Zotex-PE, Extended Release 12 H dla dzieci i osób starszych?

Interakcje

Interakcje

Interakcje leków mogą zmienić sposób działania leków lub zwiększyć ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Ten dokument nie zawiera wszystkich możliwych interakcji z lekami. Zachowaj listę wszystkich produktów, których używasz (w tym leków na receptę / bez recepty i produktów ziołowych) i podziel się nimi z lekarzem i farmaceutą. Nie rozpoczynaj, nie przerwij ani nie zmieniaj dawkowania żadnych leków bez zgody lekarza.

Niektóre produkty, które mogą wchodzić w interakcję z tym lekiem to: leki przeciwhistaminowe stosowane na skórę (takie jak krem ​​difenhydraminowy, maść, spray), leki na ciśnienie krwi (zwłaszcza guanetydyna, metylodopa, beta-adrenolityki, takie jak atenolol lub blokery kanału wapniowego, takie jak nifedypina).

Przyjmowanie inhibitorów MAO za pomocą tego leku może powodować poważne (prawdopodobnie śmiertelne) interakcje między lekami. Unikaj przyjmowania inhibitorów MAO (izokarboksazyd, linezolid, błękit metylenowy, moklobemid, fenelzyna, prokarbazyna, rasagilina, safinamid, selegilina, tranylcypromina) podczas leczenia tym lekiem. Większość inhibitorów MAO nie powinna być przyjmowana przez dwa tygodnie przed podaniem tego leku. Zapytaj swojego lekarza, kiedy rozpocząć lub przestać przyjmować ten lek.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o przyjmowaniu innych produktów powodujących senność, takich jak bóle opioidowe lub leki na kaszel (takie jak kodeina, hydrokodon), alkohol, marihuana, leki nasenne lub lękowe (takie jak alprazolam, lorazepam, zolpidem), leki zwiotczające mięśnie (takie jak karisoprodol, cyklobenzapryna) lub inne leki przeciwhistaminowe (takie jak cetyryzyna, difenhydramina).

Sprawdź etykiety na wszystkich swoich lekach (takich jak alergie lub produkty na kaszel i na zimno, środki wspomagające dietę), ponieważ mogą zawierać składniki, które mogą wpływać na ciśnienie krwi lub powodować senność. Zapytaj swojego farmaceutę o bezpieczne stosowanie tych produktów.

Ten lek może zakłócać pewne badania medyczne / laboratoryjne (takie jak skanowanie mózgu w przypadku choroby Parkinsona, testy przesiewowe leków moczu), prawdopodobnie powodując fałszywe wyniki testu. Upewnij się, że personel laboratorium i wszyscy twoi lekarze wiedzą, że używasz tego leku.

powiązane linki

Czy tablet Zotex-PE, Extended Release 12 Hr wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przedawkować

Przedawkować

Jeśli ktoś przedawkował i miał poważne objawy, takie jak utrata przytomności lub trudności w oddychaniu, zadzwoń pod numer 911. W przeciwnym razie, natychmiast skontaktuj się z centrum kontroli zatruć. Mieszkańcy USA mogą dzwonić do lokalnego centrum kontroli zatruć w 1-800-222-1222. Mieszkańcy Kanady mogą nazywać prowincjonalne centrum kontroli zatruć. Objawy przedawkowania mogą obejmować: nieregularne bicie serca, omamy, omdlenia, drgawki.

Uwagi

Jeśli lekarz przepisał ten lek, nie udostępniaj go innym.

Zachowaj wszystkie regularne wizyty lekarskie i laboratoryjne.

Nie należy przyjmować tego produktu przez kilka dni przed badaniem alergologicznym, ponieważ może to wpłynąć na wyniki testu.

Niewykorzystana dawka

Jeśli pacjent przyjmuje ten produkt regularnie i nie otrzymuje dawki, należy ją przyjąć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli zbliża się czas przyjęcia następnej dawki, pomiń pominiętą dawkę. Następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie podwajaj dawki, aby nadrobić zaległości.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od światła i wilgoci. Nie przechowuj w łazience. Nie zamrażaj ciekłych form tego leku. Różne marki tego leku mają różne potrzeby w zakresie przechowywania. Sprawdź pakiet produktu, aby uzyskać instrukcje dotyczące przechowywania marki lub zapytaj farmaceutę. Wszystkie leki należy trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych.

Nie spłukiwać leków w toalecie ani nie wlewać ich do kanalizacji, chyba że poinstruuje się o tym. Prawidłowo wyrzucić ten produkt, gdy wygasa lub już nie jest potrzebny. Skonsultuj się ze swoim farmaceutą lub lokalną firmą zajmującą się usuwaniem odpadów, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznego usuwania produktu. Informacje ostatnio poprawione w czerwcu 2018 r. Prawa autorskie (c) 2018 First Databank, Inc.

Obrazy

Przepraszam. Dla tego leku nie są dostępne żadne obrazy.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Kelle Weber

Last Updated: 08/05/2023

Views: 6242

Rating: 4.2 / 5 (73 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kelle Weber

Birthday: 2000-08-05

Address: 6796 Juan Square, Markfort, MN 58988

Phone: +8215934114615

Job: Hospitality Director

Hobby: tabletop games, Foreign language learning, Leather crafting, Horseback riding, Swimming, Knapping, Handball

Introduction: My name is Kelle Weber, I am a magnificent, enchanting, fair, joyous, light, determined, joyous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.